Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

W bieżącym roku szkolnym odbyły się eliminacje   Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Celami turnieju było:
Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, Praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa.
Wyłonienie najlepszych uczestników turnieju.

Turniej zorganizowany był w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – klasy IV-V szkoły podstawowej.
II grupa – klasy VII oraz II i III gimnazjalne.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

Eliminacje szkolne OTWP czas zacząć ...

            Eliminacje odbędą się w dwóch grupach wiekowych – klasy IV – VI – 200 pytań z wiedzy pożarniczej; klasy VII oraz II i III gimnazjum –400 pytań.

            W eliminacjach gminnych wezmą udział reprezentacje z Kurowa i Klementowic (6 osób z Kurowa i 6 osób z Klementowic). Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach gminnych (reprezentować szkołę w Kurowie) muszą zwyciężyć w eliminacjach szkolnych – które planowane są od 12 do 16 lutego 2018 r. po powrocie z ferii zimowych.
Zapisy i szczegółowe informacje u p. Krzysztofa Podgajnego i p. Sylwestra Byzdry.
            Zainteresowanych uczniów zapraszamy do skorzystania z testów przygotowanych na platformie e-learningowej.
             Do celów testowania swojej wiedzy utworzono 12 kont o loginach: g1, g2, g3, g4 itd.
             Hasło: ala

Mecz za czekoladę

W ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” 6 grudnia 2017 r. rozegrany został mecz w piłkę siatkową między nauczycielami i uczniami. Biletem wstępu była czekolada. Zebrane w ten sposób słodycze trafią do dzieci z ubogich rodzin w formie paczek mikołajkowych. Pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący, w którym lepszymi okazali się nauczyciele.

Czytaj więcej: Mecz za czekoladę

Dyskoteka 2017