W Kurowskim Muzeum Regionalnym

            Jak co roku, dzięki uprzejmości Pani Ewy Paprockiej młodzież z naszego gimnazjum wzięła udział w zajęciach prowadzonych w Muzeum Regionalnym. Temat zajęć, Mój region-moja mała ojczyzna realizowany w dniach 12 i 19 maja w kurowskim muzeum odnosił się głównie do rolniczo-kuśniersko-szewskich tradycji naszej miejscowości. Młodzież z klas trzecich biorąca udział w zajęciach z uwagą uczestniczyła w spotkaniu. Spotkania w muzeum zazwyczaj kończyły się dyskusją o racji bytu zawodu kuśnierza czy szewca w XXI wieku. 
Mam nadzieję i wierzę w to głęboko, że młodzież III klas Kurowskiego Gimnazjum będąca teraz na etapie wyboru drogi zawodowej i przyszłej szkoły, nie zapomni o rzemieślniczych tradycjach Kurowa.

Andrzej Staniak

Czytaj więcej: W Kurowskim Muzeum Regionalnym

3 Maj 2017

Rekrutacja 2017

Rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat

Drodzy Gimnazjaliści!!!

 

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

W jednej bazie tego systemu znajdziecie 280 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, z następujących miast i powiatów: Bielskiego, Białej Podlaski, Biłgorajskiego, Chełma, Janowskiego, Krasnostawskiego, Kraśnickiego, Lublina, Łukowskiego, Opolskiego, Parczewskiego, Puławskiego, Ryckiego, Świdnickiego, Włodawskiego Zamojskiego;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 15 maja br. do 14 czerwcaa br.

Czytaj więcej: Rekrutacja 2017