Rekrutacja 2017

Rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat

Drodzy Gimnazjaliści!!!

 

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

W jednej bazie tego systemu znajdziecie 280 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, z następujących miast i powiatów: Bielskiego, Białej Podlaski, Biłgorajskiego, Chełma, Janowskiego, Krasnostawskiego, Kraśnickiego, Lublina, Łukowskiego, Opolskiego, Parczewskiego, Puławskiego, Ryckiego, Świdnickiego, Włodawskiego Zamojskiego;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 15 maja br. do 14 czerwcaa br.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

Kwesta na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie

W niedzielę 2 kwietnia uczniowie oraz nauczyciele z Publicznego Gimnazjum im. Ignacego Potockiego w Kurowie kolejny raz zaangażowali się w akcję zbierania datków na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W czasie kwesty na każdego czekały piękne, oryginalne i bezkonkurencyjne jaja wielkanocne wykonane przez naszych uczniów.
W imieniu podopiecznych Hospicjum Małego Księcia wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Wiosenne porządki

W wiosenny oraz przedświąteczny czas chcielibyśmy aby wszędzie było ładnie, a przede wszystkim czysto. Niestety, przydrożne rowy oraz obrzeża lasów zapełnione są śmieciami. Jest to widok bardzo przykry zarówno dla mieszkańców jak i przejeżdżających przez te miejscowości. Postanowiłam to zmienić, a przynajmniej podjąć próbę zmiany. Po rozmowie z uczniami i jednocześnie mieszkańcami tych wsi, są pierwsze efekty. Uczniowie w sobotnie popołudnie rozpoczęli akcję sprzątania. Ilość śmieci zebrana na niewielkich odcinkach przydrożnych rowów była ogromna. Poza butelkami, kartonami i foliami trafiły się również obudowy telewizorów z minionego stulecia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego włączenia się do naszej akcji.

Anna Rukasz

Czytaj więcej...