Eliminacje powiatowe 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurowie Oliwia Chrzan i Michał Wronka reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zawody odbyły się 16 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Puławach oraz Komenda Powiatowa PSP w Puławach. Do eliminacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i średnich wyłonionych w zawodach szczebla gminnego.
Michał w swojej grupie wiekowej zajął trzecie miejsce. Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w  grupach,   reprezentować będą powiat puławski w turnieju wojewódzkim.
Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali nagrody oraz okolicznościowe dyplomy.
Gratulujemy naszym uczniom za udział w Turnieju.

 

Czytaj więcej: Eliminacje powiatowe 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Konkurs ekologiczny

27 marca 2018 r. w naszej szkole na piątej godzinie lekcyjnej  odbędzie się konkurs ekologiczny. Uczestnicy konkursu będą musieli rozwiązać test wyboru składający się z 20 pytań. Baza pytań (kliknij na obrazek).
Zapisy do konkursu prowadzi  p. Beata Brzozowska do 23 marca 2018 r. 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

W bieżącym roku szkolnym odbyły się eliminacje   Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
Celami turnieju było:
Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, Praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa.
Wyłonienie najlepszych uczestników turnieju.

Turniej zorganizowany był w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – klasy IV-V szkoły podstawowej.
II grupa – klasy VII oraz II i III gimnazjalne.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

Eliminacje szkolne OTWP czas zacząć ...

            Eliminacje odbędą się w dwóch grupach wiekowych – klasy IV – VI – 200 pytań z wiedzy pożarniczej; klasy VII oraz II i III gimnazjum –400 pytań.

            W eliminacjach gminnych wezmą udział reprezentacje z Kurowa i Klementowic (6 osób z Kurowa i 6 osób z Klementowic). Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach gminnych (reprezentować szkołę w Kurowie) muszą zwyciężyć w eliminacjach szkolnych – które planowane są od 12 do 16 lutego 2018 r. po powrocie z ferii zimowych.
Zapisy i szczegółowe informacje u p. Krzysztofa Podgajnego i p. Sylwestra Byzdry.
            Zainteresowanych uczniów zapraszamy do skorzystania z testów przygotowanych na platformie e-learningowej.
             Do celów testowania swojej wiedzy utworzono 12 kont o loginach: g1, g2, g3, g4 itd.
             Hasło: ala